LV | RU | EN

Poligrāfija - Sietspiede vai trafareta druka

Trafareta druka ir grafisko attēlu un teksta attēlošanas metode ar trafareta palīdzību, caur kuru krāsa nonāk uz drukājamā materiāla vietās atbilstoši drukājamiem elementiem. Iespiedelementi ir sieta nesegtie laukumi, bet neiespiežamie elementi pārklāti ar krāsas necaurlaidīgu slāni.

Sietspiede vai trafareta drukaSietspiede ir viens no trafaretdrukas paveidiem, kurā kā formas materiālu izmanto zīda (zīdspiedums), sintētiskā auduma vai metāla sietu, kas uzstiepts uz rāmja. Sietspiedumā lieto zīmētas vai izgrieztas iespiedformas, kas izgatavotas ar rokām vai fotomehāniski. Sietspiedē izmanto rokas, pusautomātiskas un automātiskas iespiešanas metodes.

Drukājot ar atbilstošām krāsām var apdrukāt praktiski jebkuru materiālu: papīru, kartonu, stiklu, plastikātu, koku, metālu, tekstilu u. c.

Tehnoloģijas process ļauj drukāt uz gataviem izstrādājumiem: dienasgrāmatām, mapēm u. c. Sietspiedes tehnikā drukājam arī vizītkartes, uzlīmes, aploksnes, ielūgumus un citu reklāmas un suvenīru produkciju.

Sietspiedes īpatnība ir iespēja iegūt biezu krāsas slāni, no 8 mkm līdz 1000 mkm un vairāk, bet ofseta drukā krāsas slānis ir 1-2 mkm. Kā sietspiedes priekšrocību var minēt arī reljefa efektu, kas rodas, panākot uzklātajam biezajam krāsas slānim. Sietspiedē var izmantot dažādus specefektus: apjomdruku, spīdumiņus, gumijas vai samta imitāciju. Salīdzinājumā ar ofseta druku, sietspieduma drukā iespējams panākt daudz piesātinātāku un spīdīgāku krāsu toni.

Ar šādu drukas veidu var iegūt pieņemamu cenu pat pie nelielām tirāžām. Kaut gan optimāli, no izmaksu viedokļa, ir tirāžas no 100 eksemplāriem.

Vairāk par cenām>>>
Tālr.: +371 27863280
E-pasts: info@tipografijas.lv
Lāčplēša iela 70, Rīga, Latvija, LV-1011

Vārds:

Telefons:

E-pasts:

Augšupielādēt failus:
Maksimums 5 faili!
(jpg, jpeg, png, pdf, cdr, psd, tif, doc, docx) ~5 MB

Informācija: